Zgłoszenia szkody może dokonać zarówno poszkodowany jak i ubezpieczony. W praktyce, w przypadku stwierdzenia szkody przez poszkodowanego, najczęściej dochodzi do zgłoszenia szkody do sądu, przed którym toczy się postępowanie lub bezpośrednio do osoby ubezpieczonego.
Bardzo często na tym etapie sprawy nie dochodzi do zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela. Zazwyczaj zgłoszenie do ubezpieczyciela realizowane jest przez ubezpieczonego dopiero po przegranym procesie lub po zakończeniu procedury odwoławczej związanej ze zobowiązaniem przez sędziego komisarza do zwrotu kwoty nienależnie wydatkowanej.
Jest to podstawowy błąd jaki może popełnić ubezpieczony. Co prawda brak niezwłocznego zgłoszenia szkody nie pozbawia go ochrony z polisy co do przedmiotu roszczenia. Jednakże może skutkować utratą ochrony na pokrycie kosztów obrony przed roszczeniem lub brakiem możliwości interwencji ubocznej ubezpieczyciela.
Mając na uwadze powyższe rekomenduje się dokonanie zgłoszenia szkody przez ubezpieczonego w momencie powzięcia informacji o wpłynięciu roszczenia.
Aktualności
Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Aktualności
Jesteśmy najlepsi